neljapäev, 3. veebruar 2011

Janssoni kiusatus

5-6 kartulit
2 sibulat
150 g anšooviseid
2 dl vahukoort

Pane ahi sooja 200 ºC juurde. Koori kartulid ning tükelda ratasteks. Pese liigne tärklis kartulitelt maha, et kartuliviilud ei kleepuks üksteise vastu. Koori sibulad ja lõika õhukesteks viiludeks. Määri ahjuvorm rasvaine ja riivsaiaga. Lao ahjuvormi kihiti kartulirattad, sibularõngad ja anšoovisefileed, kõige pealmiseks kihiks jääb kartul. Kalla peale anšooviseleemega maitsestatud koor ja riputa pinnale rohkesti riivsaia ning kõige lõpuks toasooja või tükikesi. Küpseta 45-50 minutit.

Allikas: Toidutare

Juures olid kommentaarid nagu: see on meie pere lemmikroog ja nii lihtne nii lihtne. Võib teha ka heeringaga.
Mõtlesin, et kui raske see ikka olla saab, et vähe komponente, siis saab vähesega nässu keerata.

Kahjuks oli mul toidu nimena meelde Simpsoni üllatus. Ja üllatus see oli.
Anšoovised plaanisin asnedada kiluga. Müüdi räimerümpasid, võtsin need.
Vahukoore asemel võtsin kohvikoore. Üllla-ülla Simpson.
Tundes enda aeglust, ma ahju ei sooja ei pannud - tubli mina.
Tükk aega kaalusin, et kas ma muna panen või mitte. Lõpuks otsustasin, et ei hakka Svenssonit üllatama ja ei pannud. Siis oli see "anšooviseleemega"- rümpadel ei ole leent. Isegi jääd ei lasnud ma letist endale kaasa panna. Panin soola.
Juustust ma siiski loobuda ei suutnud.
Panin ahju. Kuskilt toidutare kodulehelt lugesin, et pool koort lisada hiljem - no, mõtlesin, et üllatusena Simpsonile panen osa koort ja juustu hiljem.
Kui ma toidu ahjust välja võtsin, siis, üllatus Svensson!, maitses see nagu räim kartuli, sibula ja koorega. Hoopis mitte see, mida ma ette kujutasin.

Aga ma loodan, et Teil Jansson kiusatust tunneb.

3 kommentaari:

Pille ütles ...

Tegelikult ei tehtagi Janssoni kiusatust anšoovistega (rootslased kutsuvad nimelt kilusid anšoovisteks ja anšooviseid 'sardeller') Ma olen seda rooga hästi palju teinud ja meile väga meeldib - parimaks on osutunud "Kipperi anšoovised" - need on just sobivalt magusas marinaadis.
(Ma kasutan seda retsepti: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=2427 )

kevad ütles ...

Eriti lihtne:).

fifa14.vipmmobank ütles ...

The actual game titles become within reach of individuals these are meant for, yet concurrently, doing that may be a hazard.Back in The year 2010, creator Illfonic utilised PAX to exhibit the approaching market firstperson shooting, Nexuiz.The business suggested the fact it was going to be the 1st sport launched to work with CryEngine Several, a few months just before Crysis A couple of would be obtainable.
Fifa 15 coins PS

Fifa 15 coins XBOX